Balia ogrodowa z zintegrowanym piecem elektrycznym, jacuzzi i hydromasażem

14 500 17 835 brutto

Piec
Elektryczny
Umiejscowienie pieca
Piec zintegrowany
System masażu
Jacuzzi powietrzne (12 dysz), Hydromasaż wodny (6 dysz)
Oświetlenie Podwodne
1 Punkt RGB (6 kolorów)

Balia ogrodowa

Balia ogrodowa, wykonana z wysokiej jakości drewna, stanowi doskonałą ozdobę każdego ogrodu. Jednocześnie jest to też uzupełnienie małego, domowego spa, najczęściej umieszczonego właśnie w ogrodzie. Drewniana balia ogrodowa ma znaczący wpływ na zdrowie jej użytkowników:

  • łagodzi bóle mięśni i stawów,
  • dotlenia,
  • oczyszcza skórę,
  • pomaga zmniejszyć wagę,
  • hartuje organizm.

Kąpiel w ruskiej bani, jak często nazywane jest to urządzenie, to dobry sposób na polepszenie swojego zdrowia, miły odpoczynek oraz spędzenie czasu z rodziną. Duży rozmiar drewnianej balii ogrodowej oraz wygodne ławeczki umieszczone w środku zapewniają pełen komfort w czasie zażywania kąpieli. Gorąca woda natomiast pozwala się w pełni zrelaksować.

Balia ogrodowa z ogrzewaniem elektrycznym

Ciekawym rozwiązaniem są banie ruskie do ogrodu z ogrzewaniem na prąd. Odpowiednio umieszczone nagrzewnice mogą być precyzyjnie sterowane, by uzyskać, a potem przez cały czas utrzymywać, optymalną temperaturę wody. Jednocześnie ogrzewanie balii drewnianej ogrodowej za pomocą energii elektrycznej zajmie zdecydowanie mniej miejsca niż piece z komorą spalania na drewno.

Z tego powodu wiele osób decyduje się na gorącą beczkę na prąd. Wymaga to dociągnięcia do urządzenia zasilania elektrycznego, jednak zapewnia dużo większy porządek w czasie eksploatacji: nie ma potrzeby pozbywania się popiołów ani przynoszenia nowych klocków do palenia.

Jeśli zależy Ci na utrzymaniu idealnej temperatury bez wysiłku, a jednocześnie cenisz porządek wokół siebie, balia ogrodowa na prąd będzie doskonałym rozwiązaniem dla Ciebie.

Balia z piecem zintegrowanym

Balia drewniana ogrodowa wymaga zasilania w ciepło, aby utrzymywać optymalną, wysoką temperaturę wody. Jednym z często spotykanych rozwiązań jest w tym względzie piec zintegrowany.

Jego jedynym minusem jest fakt, że wkładka do ruskiej bani z piecem musi być nieco wygięta, aby pomieścić sam piec. Natomiast ogromną korzyścią będzie brak strat ciepła przy przesyłaniu wody z jednego urządzenia do drugiego.

Balia ogrodowa z piecem zintegrowanym zajmuje mniej miejsca w ogrodzie i nie wymaga łączenia poszczególnych elementów instalacją rurociągową. Sam piec wyposażony jest w płaszcz wodny. W ten sposób woda pobierana jest bezpośrednio ze zbiornika, przepływa przez wymiennik ciepła, gdzie jest ogrzewana, i trafia z powrotem do balii ogrodowej. Tam miesza się grawitacyjnie z pozostałą, chłodniejszą wodą.

Takie rozwiązanie doskonale sprawdzi się w mniejszych ogrodach.

Jacuzzi ogrodowe

Nasza balia ogrodowa drewniana wyposażona jest w dodatkowe dysze powietrzne zamontowane na dnie wkładu. Służą one do generowania bąbli powietrznych, masujących całe ciało użytkowników ruskiej bani ogrodowej. Efekt SPA w jacuzzi ogrodowym pochodzi od dołu i idzie w górę, pozwalając się zrelaksować i oczyścić swoje ciało.

Jest to fantastyczne rozwiązanie dla osób ceniących wysoko komfort w czasie kąpieli w balii ogrodowej drewnianej. Jacuzzi ogrodowe doskonale relaksuje, szczególnie z dodatkiem olejków eterycznych lub świec zapachowych.

Balia ogrodowa z hydromasażem

Bania ruska do ogrodu pozwala uzyskać ciekawy efekt SPA, wykorzystując do tego dysze wodne umieszczone na ścianach urządzenia. Działanie hydromasażu jest w tym przypadku poziome. Efekty są dużo mocniej odczuwalne niż w przypadku zwykłego jacuzzi, a poziom osiągalnego relaksu – znacznie wyższy. Szczególnie przyjemny masaż odbywa się na plecach, gdzie strumienie wody skutecznie rozluźniają wszystkie mięśnie.

Instalując w swoim ogrodzie balię drewnianą z hydromasażem, pamiętaj o tym, by na zimę wylać z urządzenia wodę. W przypadku mrozu woda w wężach zamarznie, zwiększając w ten sposób swoją objętość, co doprowadzić może do uszkodzenia przewodów.

Nie oznacza to jednak, że w zimie nie można korzystać z balii ogrodowej! Jest to urządzenie podgrzewane i w czasie użytkowania woda posiada znacznie wyższą temperaturę. Jednak po zakończeniu odprężającej kąpieli, koniecznie trzeba zabezpieczyć przewody na wypadek wystąpienia mrozów.

Specyfikacja

Wymiary200 × 200 × 120 cm
Piec

Elektryczny

Umiejscowienie pieca

Piec zintegrowany

Materiał wkładu

Poliuretan

Marka

Novi Home

Gwarancja

12 miesięcy

System masażu

Jacuzzi powietrzne (12 dysz), Hydromasaż wodny (6 dysz)

Oświetlenie Podwodne

1 Punkt RGB (6 kolorów)

Opinie

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}

Często zadawane pytania