Balia ogrodowa z zintegrowanym piecem opalanym drewnem, jacuzzi i hydromasażem

Piec:
Opalany drewnem
Umiejscowienie pieca:
Piec zintegrowany
System masażu:
Jacuzzi powietrzne (12 dysz), Hydromasaż wodny (6 dysz)

Opis produktu: Balia ogrodowa z zintegrowanym piecem opalanym drewnem, jacuzzi i hydromasażem

Balia ogrodowa

Balia ogrodowa, wykonana z wysokiej jakości drewna, stanowi doskonałą ozdobę każdego ogrodu. Jednocześnie jest to też uzupełnienie małego, domowego spa, najczęściej umieszczonego właśnie w ogrodzie. Drewniana balia ogrodowa ma znaczący wpływ na zdrowie jej użytkowników:

  • łagodzi bóle mięśni i stawów,
  • dotlenia,
  • oczyszcza skórę,
  • pomaga zmniejszyć wagę,
  • hartuje organizm.

Kąpiel w ruskiej bani, jak często nazywane jest to urządzenie, to dobry sposób na polepszenie swojego zdrowia, miły odpoczynek oraz spędzenie czasu z rodziną. Duży rozmiar drewnianej balii ogrodowej oraz wygodne ławeczki umieszczone w środku zapewniają pełen komfort w czasie zażywania kąpieli. Gorąca woda natomiast pozwala się w pełni zrelaksować.

Balia ogrodowa opalana drewnem

Balia ogrodowa z piecem na drewno to wydajny i tradycyjny sposób na podgrzewanie temperatury w zbiorniku. Doskonale sprawdza się w pięknych, drewnianych baniach ruskich stawianych na ogrodzie. Zapach palonego drewna może być dla wielu osób przyjemnym dodatkiem do kąpieli, kojarzącym się z miłym i spokojnym grzaniem się przy kominku.

Piece opalane drewnem są też dużo łatwiejsze w instalacji, ponieważ nie trzeba prowadzić do nich dodatkowego zasilania. Wystarczy włożyć do komory spalania kilka klocków, by cieszyć się długą, relaksującą kąpielą dla zdrowia.

Balie ogrodowe opalane drewnem doskonale sprawdzą się na nieco bardziej oddalonej od domu części działki, gdzie byłoby trudno dociągnąć przedłużacze z prądem.

Balia z piecem zintegrowanym

Balia drewniana ogrodowa wymaga zasilania w ciepło, aby utrzymywać optymalną, wysoką temperaturę wody. Jednym z często spotykanych rozwiązań jest w tym względzie piec zintegrowany.

Jego jedynym minusem jest fakt, że wkładka do ruskiej bani z piecem musi być nieco wygięta, aby pomieścić sam piec. Natomiast ogromną korzyścią będzie brak strat ciepła przy przesyłaniu wody z jednego urządzenia do drugiego.

Balia ogrodowa z piecem zintegrowanym zajmuje mniej miejsca w ogrodzie i nie wymaga łączenia poszczególnych elementów instalacją rurociągową. Sam piec wyposażony jest w płaszcz wodny. W ten sposób woda pobierana jest bezpośrednio ze zbiornika, przepływa przez wymiennik ciepła, gdzie jest ogrzewana, i trafia z powrotem do balii ogrodowej. Tam miesza się grawitacyjnie z pozostałą, chłodniejszą wodą.

Takie rozwiązanie doskonale sprawdzi się w mniejszych ogrodach.

Jacuzzi ogrodowe

Nasza balia ogrodowa drewniana wyposażona jest w dodatkowe dysze powietrzne zamontowane na dnie wkładu. Służą one do generowania bąbli powietrznych, masujących całe ciało użytkowników ruskiej bani ogrodowej. Efekt SPA w jacuzzi ogrodowym pochodzi od dołu i idzie w górę, pozwalając się zrelaksować i oczyścić swoje ciało.

Jest to fantastyczne rozwiązanie dla osób ceniących wysoko komfort w czasie kąpieli w balii ogrodowej drewnianej. Jacuzzi ogrodowe doskonale relaksuje, szczególnie z dodatkiem olejków eterycznych lub świec zapachowych.

Balia ogrodowa z hydromasażem

Bania ruska do ogrodu pozwala uzyskać ciekawy efekt SPA, wykorzystując do tego dysze wodne umieszczone na ścianach urządzenia. Działanie hydromasażu jest w tym przypadku poziome. Efekty są dużo mocniej odczuwalne niż w przypadku zwykłego jacuzzi, a poziom osiągalnego relaksu – znacznie wyższy. Szczególnie przyjemny masaż odbywa się na plecach, gdzie strumienie wody skutecznie rozluźniają wszystkie mięśnie.

Instalując w swoim ogrodzie balię drewnianą z hydromasażem, pamiętaj o tym, by na zimę wylać z urządzenia wodę. W przypadku mrozu woda w wężach zamarznie, zwiększając w ten sposób swoją objętość, co doprowadzić może do uszkodzenia przewodów.

Nie oznacza to jednak, że w zimie nie można korzystać z balii ogrodowej! Jest to urządzenie podgrzewane i w czasie użytkowania woda posiada znacznie wyższą temperaturę. Jednak po zakończeniu odprężającej kąpieli, koniecznie trzeba zabezpieczyć przewody na wypadek wystąpienia mrozów.

Informacje techniczne

Piec

Opalany drewnem

Umiejscowienie pieca

Piec zintegrowany

Producent

Novi Home

Gwarancja

12 miesięcy

System masażu

Jacuzzi powietrzne (12 dysz), Hydromasaż wodny (6 dysz)

Oświetlenie Podwodne

1 Punkt RGB (6 kolorów)

Realizacje