Balie ogrodowe - ruskie banie

Skontaktuj się z nami!

Nasz zespół odpowie na wszystkie Twoje pytania

Balie ogrodowe

Wysokiej jakości drewniane balie ogrodowe pozwalają na uzupełnienie swojego domowego SPA, a tym samym – poprawę swojego zdrowia. Kąpiel w podgrzewanej, gorącej wodzie pozwala na głęboki relaks oraz miłe spędzenie czasu z rodziną lub znajomymi. Balia ogrodowa z piecem sprawdzi się w swojej roli przez cały rok – zarówno latem, jak i zimą. Konstrukcja ruskiej bani jest bardzo wytrzymała i pojemna. Sprawdź sam, dlaczego warto skorzystać z tego doskonałego rozwiązania.

Najważniejsze zalety kąpieli w gorącej balii

Drewniana balia ogrodowa wykorzystywana jest jako uzupełnienie do domowego SPA. Nie dzieje się tak bez powodu. Regularne kąpiele w takiej bani pozytywnie wpływają na poziom naszego zdrowia. Głównymi atutami kąpieli w balii ogrodowej są:

  • uwolnienie umysłu od stresu i niepokoju, co złagodzi ból psychiczny oraz nadmierne naprężenia mięśni; rozluźnienie całego ciała, które przychodzi wraz ze spokojem ducha, doskonale odpręża,
  • łagodzi bóle mięśni i stawów; rozluźnienie naprężenia w ciele powoduje także zmniejszenie odczuwanego bólu w stawach; pełny stan odprężenia pozwala odpocząć mięśniom i zregenerować siły przed kolejnymi wyzwaniami,
  • dotlenienie dzięki dostępowi do świeżego powietrza na dworze; dotlenienie organizmu dostarczy Ci nie tylko więcej energii, ale także wspomoże pracę umysłu,
  • oczyści skórę; gorąca kąpiel znacząco poprawi stan Twojej skóry, oczyszczając ją z zabrudzeń oraz toksyn (które zostaną wypocone przez Twój organizm),
  • pomoże w schudnięciu; gorące kąpiele sprzyjają poceniu się i spalaniu nadmiernych kalorii; stanowi to doskonałe uzupełnienie ćwiczeń fizycznych oraz zbilansowanej diety,
  • zahartuje organizm i układ odpornościowy, chroniąc go przed infekcjami wirusowymi.

Ze względu na aspekty zdrowotne każdy powinien posiadać w swoim ogrodzie dużą balię ogrodową opalaną drewnem lub podgrzewaną energią elektryczną.

Z czego składa się drewniana balia do ogrodu?

Budowa bani ruskiej nie jest skomplikowana, a jednocześnie musi być wykonana bardzo precyzyjnie. Podstawą jest główna konstrukcja, wykonana z wysokiej jakości desek. W środku często występuje dodatkowy wkład uszczelniający całą konstrukcję.

Wewnątrz znaleźć można ławki lub siedziska, najczęściej rozmieszczone wzdłuż ścian balii. Schodki, także drewniane, oraz szerokie ranty na górnych krawędziach ułatwiają wchodzenie do środka i opuszczanie balii drewnianej ogrodowej.

Balia posiada także dodatkową pokrywę wraz z uchwytami. Stosowana jest ona w celu utrzymania odpowiedniej temperatury wody w środku.

Po kąpieli balię można opróżnić z pomocą spustu montowanego przy samym dnie. Poza tym, w zależności od sposobu grzania wody, spotkać można piec zintegrowany (wbudowany w balię) lub zewnętrzny (stojący obok bali), podłączony do urządzenia dwoma rurkami.

Eleganckie i nowoczesne balie do Twojego ogrodu

Sprzedawane w naszym sklepie balie mogą także stanowić doskonałą ozdobę dla Twojego ogrodu. Wykonane z pięknego drewna, zaimpregnowanego w taki sposób, by jeszcze bardziej podkreślić piękne słoje desek, balie ogrodowe do kąpieli wyglądają bardzo estetycznie. Ich budowa jest dość prosta, co wpisuje się w nowoczesne style architektoniczne. Jednocześnie drewno stanowi bardzo uniwersalny materiał, który pasuje do każdego domu.

Duża balia drewniana na ogród posiada wydajny sposób podgrzewania wody. Jednym rozwiązaniem jest niewielki piecyk opalany tradycyjnie drewnem. Jest to metoda bardzo wydajna, a zapach wielu gatunków drzew może stanowić dodatkową zaletę kąpieli w baniach ruskich. Natomiast bardziej nowoczesne ogrzewanie elektryczne zapewnia najwyższą precyzję przy ustalaniu i utrzymywaniu temperatury wody. W obu przypadkach kąpiele będą równie korzystne dla zdrowia.

Warto uzupełnić swoje domowe SPA o wydajne sposoby na gorącą, odprężającą kąpiel na świeżym powietrzu. Balie ogrodowe drewniane spiszą się w tej roli doskonale, a jednocześnie będą służyć przez długie dziesięciolecia.

Często zadawane pytania

Po więcej pytań i odpowiedzi zachęcamy do odwiedzenia strony FAQ

Ostatnie wpisy