Balia ogrodowa z zewnętrznym piecem opalanym drewnem, jacuzzi i hydromasażem

Piec:
Opalany drewnem
Umiejscowienie pieca:
Piec zewnętrzny
System masażu:
Jacuzzi powietrzne (12 dysz), Hydromasaż wodny (6 dysz)

Opis produktu: Balia ogrodowa z zewnętrznym piecem opalanym drewnem, jacuzzi i hydromasażem

Balia ogrodowa

Balia ogrodowa, wykonana z wysokiej jakości drewna, stanowi doskonałą ozdobę każdego ogrodu. Jednocześnie jest to też uzupełnienie małego, domowego spa, najczęściej umieszczonego właśnie w ogrodzie. Drewniana balia ogrodowa ma znaczący wpływ na zdrowie jej użytkowników:

  • łagodzi bóle mięśni i stawów,
  • dotlenia,
  • oczyszcza skórę,
  • pomaga zmniejszyć wagę,
  • hartuje organizm.

Kąpiel w ruskiej bani, jak często nazywane jest to urządzenie, to dobry sposób na polepszenie swojego zdrowia, miły odpoczynek oraz spędzenie czasu z rodziną. Duży rozmiar drewnianej balii ogrodowej oraz wygodne ławeczki umieszczone w środku zapewniają pełen komfort w czasie zażywania kąpieli. Gorąca woda natomiast pozwala się w pełni zrelaksować.

Balia ogrodowa opalana drewnem

Balia ogrodowa z piecem na drewno to wydajny i tradycyjny sposób na podgrzewanie temperatury w zbiorniku. Doskonale sprawdza się w pięknych, drewnianych baniach ruskich stawianych na ogrodzie. Zapach palonego drewna może być dla wielu osób przyjemnym dodatkiem do kąpieli, kojarzącym się z miłym i spokojnym grzaniem się przy kominku.

Piece opalane drewnem są też dużo łatwiejsze w instalacji, ponieważ nie trzeba prowadzić do nich dodatkowego zasilania. Wystarczy włożyć do komory spalania kilka klocków, by cieszyć się długą, relaksującą kąpielą dla zdrowia.

Balie ogrodowe opalane drewnem doskonale sprawdzą się na nieco bardziej oddalonej od domu części działki, gdzie byłoby trudno dociągnąć przedłużacze z prądem.

Balia z piecem zewnętrznym

W celu ogrzania wody w drewnianej balii ogrodowej stosuje się piec zewnętrzny, który jest podłączony do urządzenia za pomocą dwóch rurek. W samym piecu znajduje się płaszcz wodny, stanowiący wymiennik ciepła i nagrzewający wodę. Ogrzana woda wraca do drewnianej balii z piecem zewnętrznym, a ze zbiornika pobierana jest woda chłodniejsza. Grawitacyjny proces mieszania się wody powoduje, że w całej ruskiej bani utrzymuje się optymalna temperatura.

Piec zewnętrzny ustawiony jest obok balii ogrodowej. Im bliżej będzie się znajdował, tym mniejsze będą straty ciepła na połączeniu obu urządzeń. Natomiast dużą korzyścią ze stosowania zewnętrznego źródła ciepła jest więcej miejsca w samej balii dla użytkowników. Jeśli taki piec nie będzie zakłócał Twojego ogrodu – to rozwiązanie sprawdzi się u Ciebie idealnie.

Jacuzzi ogrodowe

Nasza balia ogrodowa drewniana wyposażona jest w dodatkowe dysze powietrzne zamontowane na dnie wkładu. Służą one do generowania bąbli powietrznych, masujących całe ciało użytkowników ruskiej bani ogrodowej. Efekt SPA w jacuzzi ogrodowym pochodzi od dołu i idzie w górę, pozwalając się zrelaksować i oczyścić swoje ciało.

Jest to fantastyczne rozwiązanie dla osób ceniących wysoko komfort w czasie kąpieli w balii ogrodowej drewnianej. Jacuzzi ogrodowe doskonale relaksuje, szczególnie z dodatkiem olejków eterycznych lub świec zapachowych.

Balia ogrodowa z hydromasażem

Bania ruska do ogrodu pozwala uzyskać ciekawy efekt SPA, wykorzystując do tego dysze wodne umieszczone na ścianach urządzenia. Działanie hydromasażu jest w tym przypadku poziome. Efekty są dużo mocniej odczuwalne niż w przypadku zwykłego jacuzzi, a poziom osiągalnego relaksu – znacznie wyższy. Szczególnie przyjemny masaż odbywa się na plecach, gdzie strumienie wody skutecznie rozluźniają wszystkie mięśnie.

Instalując w swoim ogrodzie balię drewnianą z hydromasażem, pamiętaj o tym, by na zimę wylać z urządzenia wodę. W przypadku mrozu woda w wężach zamarznie, zwiększając w ten sposób swoją objętość, co doprowadzić może do uszkodzenia przewodów.

Nie oznacza to jednak, że w zimie nie można korzystać z balii ogrodowej! Jest to urządzenie podgrzewane i w czasie użytkowania woda posiada znacznie wyższą temperaturę. Jednak po zakończeniu odprężającej kąpieli, koniecznie trzeba zabezpieczyć przewody na wypadek wystąpienia mrozów.

Informacje techniczne

Piec

Opalany drewnem

Umiejscowienie pieca

Piec zewnętrzny

Producent

Novi Home

Gwarancja

12 miesięcy

System masażu

Jacuzzi powietrzne (12 dysz), Hydromasaż wodny (6 dysz)

Oświetlenie Podwodne

1 Punkt RGB (6 kolorów)

Realizacje