Balia ogrodowa z zintegrowanym piecem elektrycznym

Piec:
Elektryczny
Umiejscowienie pieca:
Piec zintegrowany

Opis produktu: Balia ogrodowa z zintegrowanym piecem elektrycznym

Balia ogrodowa

Balia ogrodowa, wykonana z wysokiej jakości drewna, stanowi doskonałą ozdobę każdego ogrodu. Jednocześnie jest to też uzupełnienie małego, domowego spa, najczęściej umieszczonego właśnie w ogrodzie. Drewniana balia ogrodowa ma znaczący wpływ na zdrowie jej użytkowników:

  • łagodzi bóle mięśni i stawów,
  • dotlenia,
  • oczyszcza skórę,
  • pomaga zmniejszyć wagę,
  • hartuje organizm.

Kąpiel w ruskiej bani, jak często nazywane jest to urządzenie, to dobry sposób na polepszenie swojego zdrowia, miły odpoczynek oraz spędzenie czasu z rodziną. Duży rozmiar drewnianej balii ogrodowej oraz wygodne ławeczki umieszczone w środku zapewniają pełen komfort w czasie zażywania kąpieli. Gorąca woda natomiast pozwala się w pełni zrelaksować.

Balia ogrodowa z ogrzewaniem elektrycznym

Ciekawym rozwiązaniem są banie ruskie do ogrodu z ogrzewaniem na prąd. Odpowiednio umieszczone nagrzewnice mogą być precyzyjnie sterowane, by uzyskać, a potem przez cały czas utrzymywać, optymalną temperaturę wody. Jednocześnie ogrzewanie balii drewnianej ogrodowej za pomocą energii elektrycznej zajmie zdecydowanie mniej miejsca niż piece z komorą spalania na drewno.

Z tego powodu wiele osób decyduje się na gorącą beczkę na prąd. Wymaga to dociągnięcia do urządzenia zasilania elektrycznego, jednak zapewnia dużo większy porządek w czasie eksploatacji: nie ma potrzeby pozbywania się popiołów ani przynoszenia nowych klocków do palenia.

Jeśli zależy Ci na utrzymaniu idealnej temperatury bez wysiłku, a jednocześnie cenisz porządek wokół siebie, balia ogrodowa na prąd będzie doskonałym rozwiązaniem dla Ciebie.

Balia z piecem zintegrowanym

Balia drewniana ogrodowa wymaga zasilania w ciepło, aby utrzymywać optymalną, wysoką temperaturę wody. Jednym z często spotykanych rozwiązań jest w tym względzie piec zintegrowany.

Jego jedynym minusem jest fakt, że wkładka do ruskiej bani z piecem musi być nieco wygięta, aby pomieścić sam piec. Natomiast ogromną korzyścią będzie brak strat ciepła przy przesyłaniu wody z jednego urządzenia do drugiego.

Balia ogrodowa z piecem zintegrowanym zajmuje mniej miejsca w ogrodzie i nie wymaga łączenia poszczególnych elementów instalacją rurociągową. Sam piec wyposażony jest w płaszcz wodny. W ten sposób woda pobierana jest bezpośrednio ze zbiornika, przepływa przez wymiennik ciepła, gdzie jest ogrzewana, i trafia z powrotem do balii ogrodowej. Tam miesza się grawitacyjnie z pozostałą, chłodniejszą wodą.

Takie rozwiązanie doskonale sprawdzi się w mniejszych ogrodach.

Informacje techniczne

Piec

Elektryczny

Umiejscowienie pieca

Piec zintegrowany

Producent

Novi Home

Gwarancja

12 miesięcy

Realizacje